Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki na trzecim miejscu

Paweł Majchrzak
Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki
Trzecie miejsce wywalczyła drużyna męska Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w I Mistrzostwach Polski Urzędów Wojewódzkich w piłce nożnej. W turnieju wystartowało 9 urzędów wojewódzkich.

Turniej został zorganizowany przez Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki, a spotkania rozgrywano na boiskach kompleksu sportowego Zawiszy Bydgoszcz ze sztuczną nawierzchnią. Finał i mecz o trzecie miejsce na płycie głównej stadionu w Bydgoszczy.

Reprezentacja naszego urzędu w fazie grupowej pokonała Wielkopolski Urząd Wojewódzki 3:2, zremisowała z Lubuskim Urzędem Wojewódzkim 1:1, przegrała z gospodarzami z Bydgoszczy 1:0 oraz pokonała Małopolski Urząd Wojewódzki 4:1.

W półfinale górą okazał się Śląski Urząd Wojewódzki. Faworyci turnieju wygrali 2:1, naszej drużynie pozostał więc "finał pocieszenia". W meczu o 3 miejsce, po wyrównanej walce, reprezentacja ZUW pokonała kolegów z Łodzi 3:2.

W finale Śląski UW pokonał zespół z Katowic 2:0

- _Świetna organizacja turnieju przez kolegów z Bydgoszczy, wysoki poziom piłkarski rozgrywanych meczy oraz - dzięki wszystkim uczestnikom, fantastyczna atmosfera przez całe mistrzostwa – tak najkrócej określiłbym ten turniej. No i oczywiście radość z miejsca na podium _– powiedział po powrocie do Szczecina kapitan naszej drużyny – Michał Włochal.