Ważne zwycięstwo Akademików

Paweł Majchrzak
Ważne zwycięstwo w Bydgoszczy odnieśli koszykarze AZS-u Radex Szczecin. Akademicy pokonali Astorię 74:53.

Spotkanie w Bydgoszczy było dla szczecinian niezwykle istotne, gdyż AZS wciąż walczy o jak najlepsze rozstawienie przed rozgrywkami play out. Jednak początek spotkania należał do gospodarzy. Astoria kontrolowała przebieg meczu w I kwarcie i po10 minutach prowadziła 20:13. W drugiej kwarcie szczecinianie zaczęli odrabiać straty. Gospodarze mieli ogromne problemy ze zdobywaniem punktów - w ciągu dziesięciu minut zdobyli ich zaledwie 6 - co Akademicy bezwzględnie wykorzystali. Po 20 minutach AZS prowadził 29:26.

Po przerwie AZS zdobył pierwszych siedem punktów i w pełni kontrolował grę. Po punktach Macieja Majcherka Radex prowadził już 40:28. Astoria nie mogła znaleźć sposobu na Karola Pytysia - center raz po raz punktował i zbierał piłkę z tablic. Pięć punktów pod koniec III kwarty zmniejszyły straty Astorii do 42:50 po 30 minutach meczu.

W ostatniej odsłonie spotkania goście w pełni kontrolowali wydarzenia na parkiecie, szybko uzyskując kilkunastopunktową przewagę. AZS pokonał Astorię 74:53 i odrobił straty z pierwszego spotkania (bydgoszczanie wygrali w Szczecinie 101:88). Podopieczni Zbigniewa Majcherka wciąż zajmują 10. miejsce w tabeli I ligi.

Astoria Bydgoszcz - AZS Radex Szczecin 53:74 (20:13, 6:16, 16:21, 11:24
)

AZS Radex: Pacocha 18 (1x3, 9 as.), Pytyś 18 (14 zb.)Maciej Majcherek 12 (2), Mielczarek 10, Michał Majcherek 6 (8 zb.), Balcerek 3, Semmler 3 (1), Sudowski 2, Dudek 2.

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.