ME w pływaniu - sesja finałowa, dzień 2.

KM
Rozpoczęła się finałowa sesja w drugim dniu Mistrzostw Europy w pływaniu na krótkim basenie, które od wczoraj odbywają się w Szczecinie. O medale walczyć będzie 5 Polaków. Tylko u nas najnowsze wieści prosto z Floating Arena !

17:15 - trwa sesja półfinałowa mężczyzn na 50m stylem grzbietowym. Polak, Krzysztof Jankiewicz przepłynął ten dystans w czasie 25.59s.
17:17 - do startu przygotowuje się Jakub Jasiński
17:18 - Jakub zakończył wyścig z czasem 24.50s, co dało mu 8. pozycję. Polak wygląda na niezadowolonego.
17:20 - prezydent Szczecina, Piotr Krzystek. Też aktualnie kibicuje naszym :)

17:23 - do basenu wskoczyła właśnie m.in. Anna Dowgiert, ma do pokonania dystans 50m stylem motylkowym. Anna pobiła dzisiaj rano swój rekord życiowy !
17:24 - Anna Dowgiert zajęła 4. miejsce, z czasem 26.38 - osiągnięty wynik zapewnił jej miejsce w finale !

17:26 - do startu przygotowują się panowie. Będą rywalizować ze sobą na dystansie 400m, stylem zmiennym. Wśród panów, na 3. torze startuje Łukasz Wójt !!!
17:31 - Łukasz Wójt z SG Frankfurt zakończył wyścig na 9. pozycji z czasem 4:08.49
17:35 - w finałowym wyścigu pań na 200m stylem klasycznym zwyciężyła Rikke Pedersen. Dunka uzyskała czas 2:19.55
17:40 - rozpoczął się finał mężczyzn na 100m stylem klasycznym. Niestety bez Polaków.
17:41 - złoto na 100m stylem klasycznym panów zdobył Alexander Dale Oen z Norwegii. Jego czas to 57.05

17:43 - czas na pierwsze ceremonie medalowe w dniu dzisiejszym. Najpierw panie, 800m stylu dowolnym. Pomimo, iż nie usłyszymy teraz Mazurka Dąbrowskiego to i tak atmosfera jest wyjątkowa. Złoto zdobyła Lotte Friss z Danii.
17:47 - kolejne wręczenie medali. Teraz czas na panów, którzy zwyciężyli na dystansie 400m, stylem zmiennym. Złoto dla CSEH Laszl z Węgier (4:01.68)

17:55 - do startu przygotowują się panowie. Odbywają się półfinały mężczyzn na 100m w stylu dowolnym. Na 0 torze płynie Paweł Werner.
17:57 - tak wygląda basen Floating Arena w czasie treningów:

18:03 - do startu przygotowują się panie. Zaraz zacznie się finał na 100m, stylem grzbietowym. Na 0 torze Alicja Tchórz !!
18:04 - KIBICE SZALEJĄ !!!
18:05 - niestety Alicja zajęła dopiero 8. pozycję (59.28). Pierwsze miejsce dla Daryny Zeviny z Ukrainy. Daryna pokonała ten dystans w 56.96

18:09 - i znowu wręczenie medali. Złoto dla Rikke Pedersen za pokonanie 200m stylem klasycznym w czasie 2:19.55

18:15 - MAMY ZŁOTO !!!! KOLEJNY ZŁOTY MEDAL DLA KONRADA CZERNIAKA !! KONRAD BYŁ NAJLEPSZY NA 100M STYLEM MOTYLKOWYM !!!

KIBICE SZALEJĄ ZE SZCZĘŚCIA !!! GRATULUJEMY !!

18:16 - dodajmy, że Konrad Czerniak przepłynął dystans 100m w czasie 49.62 !
18:23 - sędziowie potwierdzili: KONRAD CZERNIAK ustanowił nowy rekord Polski !!!
18:30 - za nami krótka przerwa i ceremonia medalowa.
18:35 - do baseny wskakują panie aby przepłynąć dystans 50m stylem motylkowym. Na 2. torze Anna Dowgiert

18:36 - Dunka Jeanett Ottesen pobiła dotychczasowy rekord Mistrzostw Europy na 50m stylem motylkowym !!! Nowy rekord wynosi 24.92 !

18:50 - KONARD CZERNIAK OTRZYMAŁ ZŁOTY MEDAL !!! ZABRZMIAŁ MAZUREK DĄBROWSKIEGO !!!! KIBICE SZALEJĄ ZE SZCZĘŚCIA !!!
19:00 - to już jest koniec... :) Dzień zakończył się dla Polaków bardzo radośnie ! Jutro kolejne zmagania naszych sportowców. Zapraszamy od 9:00 !