Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu tureckiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5
Oficjalne wyniki wyborów 2024 do rady powiatu tureckiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5 zostały opublikowane przez PKW. Tak głosowali mieszkańcy Twojego regionu. Poniżej publikujemy szczegółowe dane.
Wyniki wyborów do rady powiatu tureckiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SMAK Jan Tadeusz: pozycja 1 : 3,35% (2 662 głosów)
- DERUCKA-KOŁATA Emilia: pozycja 2 : 3,35% (2 662 głosów)
- ŻÓŁTASZEK Robert Jerzy: pozycja 3 : 3,35% (2 662 głosów)
- MACIEJEWSKI Eugeniusz: pozycja 4 : 3,35% (2 662 głosów)
- WODZIŃSKI Jan Krzysztof: pozycja 5 : 3,35% (2 662 głosów)
- PACZKOWSKA Wioletta Marzena: pozycja 6 : 3,35% (2 662 głosów)
- CZAPLA Zdzisław Andrzej: pozycja 7 : 3,35% (2 662 głosów)
- ADAMIAK Wioletta Grażyna: pozycja 8 : 3,35% (2 662 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- WŁODARCZYK Bogdan Kazimierz: pozycja 1 : 1,25% (992 głosów)
- FELISIAK-KLECHA Iwona: pozycja 2 : 1,25% (992 głosów)
- SEŃKO Aneta: pozycja 3 : 1,25% (992 głosów)
- SKÓRKA Grzegorz: pozycja 4 : 1,25% (992 głosów)
- WDOWIŃSKI Damian: pozycja 5 : 1,25% (992 głosów)
- WOJCIECHOWSKI Tadeusz: pozycja 6 : 1,25% (992 głosów)
- POLIŃSKI Przemysław Michał: pozycja 7 : 1,25% (992 głosów)
- PIOTROWSKA Izabela Joanna: pozycja 8 : 1,25% (992 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- MICHAŁOWICZ Elżbieta: pozycja 1 : 2,79% (2 220 głosów)
- DZIECIĄTKOWSKA-PIEŚCIK Anita Teresa: pozycja 2 : 2,79% (2 220 głosów)
- STOLAREK Bartłomiej Henryk: pozycja 3 : 2,79% (2 220 głosów)
- STAWNY Jakub Jan: pozycja 4 : 2,79% (2 220 głosów)
- PRZYBYŁA Małgorzata Stanisława: pozycja 5 : 2,79% (2 220 głosów)
- WŁODARCZYK Zbigniew Stanisław: pozycja 6 : 2,79% (2 220 głosów)
- ANIOŁCZYK Maciej Andrzej: pozycja 7 : 2,79% (2 220 głosów)
- WASILEWSKA Emilia Ewa: pozycja 8 : 2,79% (2 220 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIATOWA KOALICJA SAMORZĄDOWA:
- ŚWIERK Krzysztof Aleksander: pozycja 1 : 3,07% (2 442 głosów)
- GROBLICA Roman Maciej: pozycja 2 : 3,07% (2 442 głosów)
- FRĄTCZAK Kamila Katarzyna: pozycja 3 : 3,07% (2 442 głosów)
- MISIAK-KĘDZIORA Joanna Barbara: pozycja 4 : 3,07% (2 442 głosów)
- ROGODZIŃSKI Zbigniew: pozycja 5 : 3,07% (2 442 głosów)
- ZIELIŃSKA Izabela: pozycja 6 : 3,07% (2 442 głosów)
- KURZAWA Jerzy Krzysztof: pozycja 7 : 3,07% (2 442 głosów)
- ZIELIŃSKI Zbigniew Jan: pozycja 8 : 3,07% (2 442 głosów)
KOMITET WYBORCZY NIEZALEŻNI:
- SZKUDLAREK-GRACZYK Krystyna Jolanta: pozycja 1 : 2,03% (1 614 głosów)
- KUSZCZYŃSKI Andrzej: pozycja 2 : 2,03% (1 614 głosów)
- SOCHACKI Andrzej Jan: pozycja 3 : 2,03% (1 614 głosów)
- KALINOWSKA-DYMBIŃSKA Iwona Agata: pozycja 4 : 2,03% (1 614 głosów)
- PAWLAK Joanna Krystyna: pozycja 5 : 2,03% (1 614 głosów)
- DRZEWIECKI Andrzej Kazimierz: pozycja 6 : 2,03% (1 614 głosów)
- LAMENT Norbert Hubert: pozycja 7 : 2,03% (1 614 głosów)
- NAGLEWSKI Paweł Marcin: pozycja 8 : 2,03% (1 614 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu tureckiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- RADECKI Bohdan Zenon: pozycja 1 : 6,51% (1 491 głosów)
- LINKA Sebastian: pozycja 2 : 6,51% (1 491 głosów)
- RADZIMSKA Barbara: pozycja 3 : 6,51% (1 491 głosów)
- WEBER Marek: pozycja 4 : 6,51% (1 491 głosów)
- BIAŁAS Anna Sonia: pozycja 5 : 6,51% (1 491 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- SEŃKO Aneta Jolanta: pozycja 1 : 3,51% (805 głosów)
- GÓRSKI Łukasz: pozycja 2 : 3,51% (805 głosów)
- CHORĄŻEWSKA Renata Magdalena: pozycja 3 : 3,51% (805 głosów)
- MARUCHA Emilia Maria: pozycja 4 : 3,51% (805 głosów)
- ŁUCZAK Zbigniew: pozycja 5 : 3,51% (805 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- SZEWCZYK Patryk Kacper: pozycja 1 : 0,89% (205 głosów)
- SKROBISZ Maciej Sławomir: pozycja 2 : 0,89% (205 głosów)
- KRÓL Urszula: pozycja 3 : 0,89% (205 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIATOWA KOALICJA SAMORZĄDOWA:
- ŁODOŻYŃSKI Bartosz Czesław: pozycja 1 : 4,33% (993 głosów)
- CIESIELSKI Grzegorz Józef: pozycja 2 : 4,33% (993 głosów)
- NOWAKOWSKA Wioletta: pozycja 3 : 4,33% (993 głosów)
- MIKOŁAJCZYK Stanisław Józef: pozycja 4 : 4,33% (993 głosów)
- PUSZCZ-MAJDA Mirosława: pozycja 5 : 4,33% (993 głosów)
KOMITET WYBORCZY NIEZALEŻNI:
- PATERKIEWICZ Eugenia: pozycja 1 : 5,11% (1 172 głosów)
- KALINOWSKA-DRÓŻDŻ Agnieszka Zofia: pozycja 2 : 5,11% (1 172 głosów)
- SZCZAP Katarzyna Ewa: pozycja 3 : 5,11% (1 172 głosów)
- ZABŁOCKI Robert: pozycja 4 : 5,11% (1 172 głosów)
- HRYNIUK Piotr Sylwester: pozycja 5 : 5,11% (1 172 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu tureckiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- BUCHELT Krzysztof Ireneusz: pozycja 1 : 6,04% (1 098 głosów)
- PAKUŁA Robert Piotr: pozycja 2 : 6,04% (1 098 głosów)
- KURZAWA Zdzisław: pozycja 3 : 6,04% (1 098 głosów)
- CHRZANOWSKA Anna: pozycja 4 : 6,04% (1 098 głosów)
- ZIELIŃSKA Żaneta Katarzyna: pozycja 5 : 6,04% (1 098 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- MAC Karol Stanisław: pozycja 1 : 4,04% (734 głosów)
- PRZYBYŁ Józef Paweł: pozycja 2 : 4,04% (734 głosów)
- MAŁUSZYŃSKA Anita Sylwia: pozycja 3 : 4,04% (734 głosów)
- KASPRZAK Bernard: pozycja 4 : 4,04% (734 głosów)
- BRZUSTOWICZ Marzanna Elżbieta: pozycja 5 : 4,04% (734 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KLINKIEWICZ Konstancja Sylwia: pozycja 1 : 2,71% (492 głosów)
- ŚMIETANA Ryszard Piotr: pozycja 2 : 2,71% (492 głosów)
- KUBICKA Teresa Maria: pozycja 3 : 2,71% (492 głosów)
- ANTCZAK Weronika Patrycja: pozycja 4 : 2,71% (492 głosów)
- MIKOŁAJCZYK Mirosław Stanisław: pozycja 5 : 2,71% (492 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIATOWA KOALICJA SAMORZĄDOWA:
- SZAJRYCH Wacław Teodor: pozycja 1 : 3,69% (670 głosów)
- ROSIAKOWSKI Marcin: pozycja 2 : 3,69% (670 głosów)
- TRZMIELEWSKA Kinga: pozycja 3 : 3,69% (670 głosów)
- MOCNA Anita: pozycja 4 : 3,69% (670 głosów)
- WLAŹ Krzysztof Gerard: pozycja 5 : 3,69% (670 głosów)
KOMITET WYBORCZY NIEZALEŻNI:
- WOJTKOWIAK Andrzej: pozycja 1 : 3,52% (640 głosów)
- KOCIK Michał: pozycja 2 : 3,52% (640 głosów)
- MENDAK Karolina Weronika: pozycja 3 : 3,52% (640 głosów)
- MITUTA Jakub: pozycja 4 : 3,52% (640 głosów)
- GRZELEWSKA Mariola Elżbieta: pozycja 5 : 3,52% (640 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu tureckiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- WYSOCKA Magdalena: pozycja 1 : 4,11% (3 812 głosów)
- FRYT Andrzej: pozycja 2 : 4,11% (3 812 głosów)
- JASNOWSKI Piotr Dawid: pozycja 3 : 4,11% (3 812 głosów)
- KASZYŃSKI Mariusz Mateusz: pozycja 4 : 4,11% (3 812 głosów)
- PASIK Maria Dorota: pozycja 5 : 4,11% (3 812 głosów)
- KOSOBUDZKI Sławomir Leszek: pozycja 6 : 4,11% (3 812 głosów)
- MARCZYŃSKI Marian: pozycja 7 : 4,11% (3 812 głosów)
- GOLCZYŃSKA Małgorzata Jolanta: pozycja 8 : 4,11% (3 812 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- ZIELIŃSKA Barbara: pozycja 1 : 2,66% (2 464 głosów)
- TOMCZAK Przemysław: pozycja 2 : 2,66% (2 464 głosów)
- BAJZERT Magdalena Beata: pozycja 3 : 2,66% (2 464 głosów)
- ŁYSIAK VEL KEMPIŃSKI Dawid: pozycja 4 : 2,66% (2 464 głosów)
- PIEKARSKA Patrycja: pozycja 5 : 2,66% (2 464 głosów)
- ŁAKOMICKI Grzegorz: pozycja 6 : 2,66% (2 464 głosów)
- DOPIERAŁA Piotr Jan: pozycja 7 : 2,66% (2 464 głosów)
- KUSZ Daniel: pozycja 8 : 2,66% (2 464 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- MILING Romuald Józef: pozycja 1 : 0,64% (595 głosów)
- SZKOPIK Roland Wojciech: pozycja 2 : 0,64% (595 głosów)
- SZYMKOWIAK Małgorzata Maria: pozycja 3 : 0,64% (595 głosów)
- FORNALCZYK Daniel: pozycja 4 : 0,64% (595 głosów)
- PŁOCIŃSKA Elżbieta: pozycja 5 : 0,64% (595 głosów)
- KUSTER Klaudia: pozycja 6 : 0,64% (595 głosów)
- NIŻYŃSKA Renata: pozycja 7 : 0,64% (595 głosów)
- WALKOWSKI Mariusz Mirosław: pozycja 8 : 0,64% (595 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIATOWA KOALICJA SAMORZĄDOWA:
- BRONISZEWSKI Mirosław Paweł: pozycja 1 : 1,34% (1 241 głosów)
- ANTONIAK Paweł Daniel: pozycja 2 : 1,34% (1 241 głosów)
- SIWIŃSKI Paweł: pozycja 3 : 1,34% (1 241 głosów)
- JESIONEK Alicja Maria: pozycja 4 : 1,34% (1 241 głosów)
- MICHALAK Marzena Małgorzata: pozycja 5 : 1,34% (1 241 głosów)
- STASIAK Konrad: pozycja 6 : 1,34% (1 241 głosów)
- FRĄTCZAK Marta: pozycja 7 : 1,34% (1 241 głosów)
- KACPRZAK Roman: pozycja 8 : 1,34% (1 241 głosów)
KOMITET WYBORCZY NIEZALEŻNI:
- KARSKI Władysław Zenon: pozycja 1 : 3,75% (3 477 głosów)
- WIŚNIEWSKI Bartłomiej: pozycja 2 : 3,75% (3 477 głosów)
- ROSIAK Tomasz: pozycja 3 : 3,75% (3 477 głosów)
- BŁAŻEŁEK Wojciech: pozycja 4 : 3,75% (3 477 głosów)
- ZIELIŃSKA Joanna: pozycja 5 : 3,75% (3 477 głosów)
- KUŚMIEREK Barbara Małgorzata: pozycja 6 : 3,75% (3 477 głosów)
- BIEŃKO Iwona: pozycja 7 : 3,75% (3 477 głosów)
- KOWALSKI Dawid: pozycja 8 : 3,75% (3 477 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu tureckiego z okręgu nr 5
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- BORKOWSKA-BREGIERSKA Agnieszka: pozycja 1 : 6,68% (1 801 głosów)
- KOŁEK Bożena Krystyna: pozycja 2 : 6,68% (1 801 głosów)
- KĄCIAK Piotr Bogdan: pozycja 3 : 6,68% (1 801 głosów)
- GÓRSKI Tomasz Jan: pozycja 4 : 6,68% (1 801 głosów)
- PRZYBYŁA Arkadiusz Tomasz: pozycja 5 : 6,68% (1 801 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- GRUSZCZYŃSKA Zofia Ewa: pozycja 1 : 4,44% (1 196 głosów)
- GIBASIEWICZ Paulina: pozycja 2 : 4,44% (1 196 głosów)
- KWINCIAK Krzysztof: pozycja 3 : 4,44% (1 196 głosów)
- WSZĘDYBYŁ Magdalena Joanna: pozycja 4 : 4,44% (1 196 głosów)
- DZIKOWSKI Amadeusz Leonard: pozycja 5 : 4,44% (1 196 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KĄCIAK Daniel Arkadiusz: pozycja 1 : 0,66% (178 głosów)
- NOWAK Przemysław Tomasz: pozycja 2 : 0,66% (178 głosów)
- KISZEWSKA Krystyna: pozycja 3 : 0,66% (178 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIATOWA KOALICJA SAMORZĄDOWA:
- SURDYGA Adela Zofia: pozycja 1 : 2,2% (592 głosów)
- NOWAK Barbara: pozycja 2 : 2,2% (592 głosów)
- KĄCIAK Artur: pozycja 3 : 2,2% (592 głosów)
- NOWICKI Dariusz Sylwester: pozycja 4 : 2,2% (592 głosów)
- PASIK Jarosław Piotr: pozycja 5 : 2,2% (592 głosów)
KOMITET WYBORCZY NIEZALEŻNI:
- KRAWCZYK Krystian Piotr: pozycja 1 : 6,29% (1 696 głosów)
- PRENTCZYŃSKI Sławomir Piotr: pozycja 2 : 6,29% (1 696 głosów)
- DAWICKA Justyna Henryka: pozycja 3 : 6,29% (1 696 głosów)
- BILSKA Emilia: pozycja 4 : 6,29% (1 696 głosów)
- FRĄTCZAK Janusz: pozycja 5 : 6,29% (1 696 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Jak wyłania się radnych powiatu?
W wyborach do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybierani są radni w liczbie od 3 do 10. Okręg wyborczy to jedna gmina.
W powiatach ustala się okręgi wielomandatowe. Głosy przeliczane są specjalną metodą, która polega na tym, że zbiera się wyniki poszczególnych komitetów, a następnie dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, uzyskujący pierwszy najwyższy wynik otrzymuje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik - drugi mandat itd.
Udział w podziale głosów biorą tylko te komitety, które uzyskały powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Premier Izraela stanie przed Trybunałem w Hadze? Jest wniosek o areszt
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?