Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu ostródzkiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4
Mamy oficjalne wyniki wyborów do rady powiatu ostródzkiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, które zostały opublikowane przez PKW. Jak prezentuje sie końcowy rezultat głosowania? Zobacz szczegółowe dane, zamieszczone poniżej.
Wyniki wyborów do rady powiatu ostródzkiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- PRUSINOWSKI Kamil: pozycja 1 : 2,37% (2 205 głosów)
- WASILEWSKI Bartłomiej: pozycja 2 : 2,37% (2 205 głosów)
- SMOLEŃSKA Katarzyna Edwarda: pozycja 3 : 2,37% (2 205 głosów)
- ORZECHOWSKA Agata: pozycja 4 : 2,37% (2 205 głosów)
- WAWRZYNIAK Piotr Jacek: pozycja 5 : 2,37% (2 205 głosów)
- ADAMSKI Adam: pozycja 6 : 2,37% (2 205 głosów)
- CHEŁCHOWSKA Angelika: pozycja 7 : 2,37% (2 205 głosów)
- TOMCZYK Zbigniew: pozycja 8 : 2,37% (2 205 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- ŻYNDA Krzysztof: pozycja 1 : 3,88% (3 613 głosów)
- DAKOWSKA Jolanta: pozycja 2 : 3,88% (3 613 głosów)
- LEGUCKA Maja Anna: pozycja 3 : 3,88% (3 613 głosów)
- SUDWOJ Marcin Jan: pozycja 4 : 3,88% (3 613 głosów)
- CZARNOWSKI Dariusz Wiesław: pozycja 5 : 3,88% (3 613 głosów)
- STARUCH Andrzej: pozycja 6 : 3,88% (3 613 głosów)
- BUKOWSKA Wioletta Ewa: pozycja 7 : 3,88% (3 613 głosów)
- FILIPIUK Andrzej: pozycja 8 : 3,88% (3 613 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DOBRO WSPÓLNE POWIAT OSTRÓDZKI:
- GAZDA Waldemar: pozycja 1 : 2,12% (1 970 głosów)
- SKASKIEWICZ Marek: pozycja 2 : 2,12% (1 970 głosów)
- PIETKIEWICZ Wioletta Beata: pozycja 3 : 2,12% (1 970 głosów)
- CIUKSZA Agnieszka: pozycja 4 : 2,12% (1 970 głosów)
- ŻEBROWSKI Jędrzej: pozycja 5 : 2,12% (1 970 głosów)
- TADEJEWSKI Krzysztof: pozycja 6 : 2,12% (1 970 głosów)
- TEODOROWICZ Anna: pozycja 7 : 2,12% (1 970 głosów)
- SZEWCZYK Barbara: pozycja 8 : 2,12% (1 970 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ATRAKCYJNY POWIAT:
- MICHALAK Zbigniew: pozycja 1 : 0,68% (637 głosów)
- KOPAŃSKA Ewa: pozycja 2 : 0,68% (637 głosów)
- KASTRAU Zenon Ryszard: pozycja 3 : 0,68% (637 głosów)
- KONOPKA Piotr Andrzej: pozycja 4 : 0,68% (637 głosów)
- CZAPLIŃSKA Katarzyna: pozycja 5 : 0,68% (637 głosów)
- LEŚNIEWSKA Żaneta Katarzyna: pozycja 6 : 0,68% (637 głosów)
- GROMKO Artur: pozycja 7 : 0,68% (637 głosów)
- MICHALAK Agnieszka: pozycja 8 : 0,68% (637 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE POWIATU OSTRÓDA:
- DUDZIN Jacek: pozycja 1 : 2,51% (2 340 głosów)
- ZIOBER Wojciech: pozycja 2 : 2,51% (2 340 głosów)
- BOJAR Wioletta Anna: pozycja 3 : 2,51% (2 340 głosów)
- PEŚLAK Damian: pozycja 4 : 2,51% (2 340 głosów)
- ROGUSKA Beata: pozycja 5 : 2,51% (2 340 głosów)
- MARKOWSKA Justyna: pozycja 6 : 2,51% (2 340 głosów)
- MUNJE Artur: pozycja 7 : 2,51% (2 340 głosów)
- KOWALEWSKI Grzegorz Jakub: pozycja 8 : 2,51% (2 340 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIAT ODNOWA - WSPÓLNIE:
- WASZEŚCIK Piotr: pozycja 1 : 0,93% (870 głosów)
- PEC Cezary Henryk: pozycja 2 : 0,93% (870 głosów)
- CHMIELIŃSKA Ewa Maria: pozycja 3 : 0,93% (870 głosów)
- SZYMCZYK Bartłomiej: pozycja 4 : 0,93% (870 głosów)
- RODZIEWICZ Aleksandra: pozycja 5 : 0,93% (870 głosów)
- WAPNIARZ Krzysztof Leopold: pozycja 6 : 0,93% (870 głosów)
- KROPIDŁOWSKA Maria Małgorzata: pozycja 7 : 0,93% (870 głosów)
- GWÓŹDŹ Adam: pozycja 8 : 0,93% (870 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu ostródzkiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- ZABŁOCKI Zbigniew Bartłomiej: pozycja 1 : 1,86% (1 692 głosów)
- MATWIEJCZYK Mateusz: pozycja 2 : 1,86% (1 692 głosów)
- SCHULZ Ewelina Karolina: pozycja 3 : 1,86% (1 692 głosów)
- PIASECKI Andrzej: pozycja 4 : 1,86% (1 692 głosów)
- ĆWIKLIŃSKA Henryka: pozycja 5 : 1,86% (1 692 głosów)
- WOŹNIAK Józef: pozycja 6 : 1,86% (1 692 głosów)
- RZEPKA Elżbieta: pozycja 7 : 1,86% (1 692 głosów)
- WOJCIECHOWSKI Piotr: pozycja 8 : 1,86% (1 692 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- SMUTEK Marek: pozycja 1 : 1,43% (1 304 głosów)
- NIEWIADOMSKI Andrzej Zygmunt: pozycja 2 : 1,43% (1 304 głosów)
- ZIEMBIŃSKI Wojciech: pozycja 3 : 1,43% (1 304 głosów)
- DUBIS Maciej Antoni: pozycja 4 : 1,43% (1 304 głosów)
- MAJEK Aneta: pozycja 5 : 1,43% (1 304 głosów)
- CHABKO Karol: pozycja 6 : 1,43% (1 304 głosów)
- SMUTEK-MAJEK Ilona: pozycja 7 : 1,43% (1 304 głosów)
- STECEWICZ Paulina: pozycja 8 : 1,43% (1 304 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DOBRO WSPÓLNE POWIAT OSTRÓDZKI:
- PANEK Halina: pozycja 1 : 0,89% (807 głosów)
- STANGRECKA Wanda: pozycja 2 : 0,89% (807 głosów)
- SZNEJDER Marcin: pozycja 3 : 0,89% (807 głosów)
- RUTKOWSKI Rafał Karol: pozycja 4 : 0,89% (807 głosów)
- EJSYMONT Remigiusz: pozycja 5 : 0,89% (807 głosów)
- MICHALSKI Robert Tomasz: pozycja 6 : 0,89% (807 głosów)
- TALAŚKA Michał: pozycja 7 : 0,89% (807 głosów)
- WOLIŃSKA Hanna: pozycja 8 : 0,89% (807 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZGODA I ROZWÓJ:
- DZIUBIŃSKA Elżbieta: pozycja 1 : 2,49% (2 267 głosów)
- KULESZA-GULCZYŃSKA Alicja: pozycja 2 : 2,49% (2 267 głosów)
- MICHAŁOWSKA Ewa Mariola: pozycja 3 : 2,49% (2 267 głosów)
- DOWIEDCZYK Mariusz: pozycja 4 : 2,49% (2 267 głosów)
- WYSZOMIRSKI Piotr: pozycja 5 : 2,49% (2 267 głosów)
- MUDRY Magdalena: pozycja 6 : 2,49% (2 267 głosów)
- BOBROWSKI Waldemar Wojciech: pozycja 7 : 2,49% (2 267 głosów)
- MARCHALEWSKA Monika Barbara: pozycja 8 : 2,49% (2 267 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ATRAKCYJNY POWIAT:
- WINNICKI Edmund: pozycja 1 : 1,54% (1 399 głosów)
- TARANKO Barbara: pozycja 2 : 1,54% (1 399 głosów)
- DZIURZYŃSKI Marian: pozycja 3 : 1,54% (1 399 głosów)
- SINORADZKA Iwona Maria: pozycja 4 : 1,54% (1 399 głosów)
- SAFIJAŃSKI Bogusław Zbigniew: pozycja 5 : 1,54% (1 399 głosów)
- KĄTOWICZ Aneta Beata: pozycja 6 : 1,54% (1 399 głosów)
- BARDZIŃSKI Sławomir: pozycja 7 : 1,54% (1 399 głosów)
- MORZY Jan Stanisław: pozycja 8 : 1,54% (1 399 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE POWIATU OSTRÓDA:
- SZELUGA Stanisław Zbigniew: pozycja 1 : 1,08% (985 głosów)
- TOPOLSKA Joanna: pozycja 2 : 1,08% (985 głosów)
- BANACH Stanisław Józef: pozycja 3 : 1,08% (985 głosów)
- SAWICKI Dawid: pozycja 4 : 1,08% (985 głosów)
- SKIBA Beata Elżbieta: pozycja 5 : 1,08% (985 głosów)
- HORBACZ Jan Józef: pozycja 6 : 1,08% (985 głosów)
- KISIELEWSKI Tomasz Marian: pozycja 7 : 1,08% (985 głosów)
- MALINOWSKA Katarzyna Stanisława: pozycja 8 : 1,08% (985 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIAT OSTRÓDZKI:
- STRZYLAK Piotr: pozycja 1 : 2,68% (2 437 głosów)
- DZIELIŃSKI Andrzej: pozycja 2 : 2,68% (2 437 głosów)
- ORŁOWSKA Paulina: pozycja 3 : 2,68% (2 437 głosów)
- SMOLIŃSKI Mariusz Robert: pozycja 4 : 2,68% (2 437 głosów)
- WITEK Jarosław: pozycja 5 : 2,68% (2 437 głosów)
- PILCEK Jolanta Maria: pozycja 6 : 2,68% (2 437 głosów)
- BIERNACKI Leszek Jan: pozycja 7 : 2,68% (2 437 głosów)
- TOMASZ Alicja: pozycja 8 : 2,68% (2 437 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIAT ODNOWA - WSPÓLNIE:
- DURZYŃSKA Natalia: pozycja 1 : 0,7% (641 głosów)
- SADOWSKA Agata: pozycja 2 : 0,7% (641 głosów)
- ZMIAROWSKI Marcin Andrzej: pozycja 3 : 0,7% (641 głosów)
- OZGA Weronika: pozycja 4 : 0,7% (641 głosów)
- SAWICKI Krzysztof: pozycja 5 : 0,7% (641 głosów)
- ZALEWSKI Bogdan Henryk: pozycja 6 : 0,7% (641 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu ostródzkiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- BOGUSZ Marta Mirosława: pozycja 1 : 1,97% (681 głosów)
- BŁASZKIEWICZ Waldemar Piotr: pozycja 2 : 1,97% (681 głosów)
- MORENC Bogdan Kazimierz: pozycja 3 : 1,97% (681 głosów)
- SMOLEŃSKI Mirosław Piotr: pozycja 4 : 1,97% (681 głosów)
- KOZŁOWSKA Iwona: pozycja 5 : 1,97% (681 głosów)
- DWILEWICZ Mirosława: pozycja 6 : 1,97% (681 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- PURZYCKI Bogdan Wiesław: pozycja 1 : 3,2% (1 103 głosów)
- PIAŚCIK Mieczysław: pozycja 2 : 3,2% (1 103 głosów)
- KARDASZ Joanna: pozycja 3 : 3,2% (1 103 głosów)
- POPRAWSKA Andżelika Tina: pozycja 4 : 3,2% (1 103 głosów)
- ROZKOSZ Marlena: pozycja 5 : 3,2% (1 103 głosów)
- GRZĘDA Marek: pozycja 6 : 3,2% (1 103 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DOBRO WSPÓLNE POWIAT OSTRÓDZKI:
- KACA Monika Anna: pozycja 1 : 2,21% (763 głosów)
- SPIRYDONOW Marcin Piotr: pozycja 2 : 2,21% (763 głosów)
- MIKULEWICZ Piotr Adam: pozycja 3 : 2,21% (763 głosów)
- MAGNUSZEWSKA Agnieszka Joanna: pozycja 4 : 2,21% (763 głosów)
- GĄSIOR Elżbieta: pozycja 5 : 2,21% (763 głosów)
- KRÓL Grzegorz: pozycja 6 : 2,21% (763 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZGODA I ROZWÓJ:
- GRABOWSKA Ilona: pozycja 1 : 2,35% (809 głosów)
- ROCHOWICZ Zbigniew Andrzej: pozycja 2 : 2,35% (809 głosów)
- PIERZCHAŁA Małgorzata: pozycja 3 : 2,35% (809 głosów)
- CZUBKOWSKA Anna: pozycja 4 : 2,35% (809 głosów)
- CHMIELIŃSKI Maciej: pozycja 5 : 2,35% (809 głosów)
- GRYZ Adam Mieczysław: pozycja 6 : 2,35% (809 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE POWIATU OSTRÓDA:
- SIWKOWSKI Stanisław Henryk: pozycja 1 : 2,44% (841 głosów)
- PALIŃSKI Wojciech: pozycja 2 : 2,44% (841 głosów)
- JURGA Katarzyna Karolina: pozycja 3 : 2,44% (841 głosów)
- FIEDOSIUK Mirosław Adam: pozycja 4 : 2,44% (841 głosów)
- DROZDOWSKA Iwona: pozycja 5 : 2,44% (841 głosów)
- URBANOWICZ Aneta: pozycja 6 : 2,44% (841 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIAT OSTRÓDZKI:
- MARCHLEWICZ Jan: pozycja 1 : 3,65% (1 260 głosów)
- PORTKA Ryszard: pozycja 2 : 3,65% (1 260 głosów)
- KASPRZYK Łukasz Paweł: pozycja 3 : 3,65% (1 260 głosów)
- SMOCZYŃSKA Anna: pozycja 4 : 3,65% (1 260 głosów)
- KAZIMIERCZYK Katarzyna: pozycja 5 : 3,65% (1 260 głosów)
- KOSINIAK Olga Magdalena: pozycja 6 : 3,65% (1 260 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIAT ODNOWA - WSPÓLNIE:
- LECH Rafał: pozycja 1 : 0,84% (291 głosów)
- GIZIŃSKI Roman Wojciech: pozycja 2 : 0,84% (291 głosów)
- NADOLSKA Renata: pozycja 3 : 0,84% (291 głosów)
- BŁASZCZYK Julia Elżbieta: pozycja 4 : 0,84% (291 głosów)
- BĄCZEK Dawid Henryk: pozycja 5 : 0,84% (291 głosów)
- MALAREWICZ Sylwia Helena: pozycja 6 : 0,84% (291 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu ostródzkiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KIEROZALSKI Grzegorz: pozycja 1 : 2,29% (1 486 głosów)
- WASZCZYSZYN Andrzej Józef: pozycja 2 : 2,29% (1 486 głosów)
- RUCZYŃSKI Krzysztof: pozycja 3 : 2,29% (1 486 głosów)
- BŁASZKIEWICZ Wanda Urszula: pozycja 4 : 2,29% (1 486 głosów)
- JARA Irena Zofia: pozycja 5 : 2,29% (1 486 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- MARKOWSKI Mirosław: pozycja 1 : 1,61% (1 044 głosów)
- FALTYNOWSKI Wiktor Roman: pozycja 2 : 1,61% (1 044 głosów)
- GORCZYCA Bożena: pozycja 3 : 1,61% (1 044 głosów)
- ANTKOWIAK Halina Grażyna: pozycja 4 : 1,61% (1 044 głosów)
- PIETRASIAK Irena Katarzyna: pozycja 5 : 1,61% (1 044 głosów)
- MRAL Elżbieta Bożena: pozycja 6 : 1,61% (1 044 głosów)
- SIENKIEWICZ Piotr: pozycja 7 : 1,61% (1 044 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DOBRO WSPÓLNE POWIAT OSTRÓDZKI:
- BOJAROWSKI Piotr Jacek: pozycja 1 : 1,53% (988 głosów)
- KOSEK Anna: pozycja 2 : 1,53% (988 głosów)
- HŁADYSZEWSKI Piotr: pozycja 3 : 1,53% (988 głosów)
- RASZYŃSKA Klaudia: pozycja 4 : 1,53% (988 głosów)
- DMOCHEWICZ Piotr Paweł: pozycja 5 : 1,53% (988 głosów)
- FILIPOWIAK Paulina Katarzyna: pozycja 6 : 1,53% (988 głosów)
- CZERNIAK Adrian Piotr: pozycja 7 : 1,53% (988 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZGODA I ROZWÓJ:
- KACPRZYK Henryk Jan: pozycja 1 : 2,49% (1 616 głosów)
- KUBACKI Dawid: pozycja 2 : 2,49% (1 616 głosów)
- ZALEWSKI Marek Edward: pozycja 3 : 2,49% (1 616 głosów)
- CHEŁCHOWSKA Sabina Maria: pozycja 4 : 2,49% (1 616 głosów)
- OLSZEWSKA Monika Magda: pozycja 5 : 2,49% (1 616 głosów)
- PASTOR Jolanta: pozycja 6 : 2,49% (1 616 głosów)
- SKOLMOWSKI Kamil Maciej: pozycja 7 : 2,49% (1 616 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE POWIATU OSTRÓDA:
- WICZKOWSKI Andrzej: pozycja 1 : 2,92% (1 889 głosów)
- ROGOWSKA Marlena: pozycja 2 : 2,92% (1 889 głosów)
- STANKIEWICZ Zofia: pozycja 3 : 2,92% (1 889 głosów)
- KOWALEWSKI Tomasz: pozycja 4 : 2,92% (1 889 głosów)
- NOWAKOWSKA Anna: pozycja 5 : 2,92% (1 889 głosów)
- ROGUSKI Andrzej: pozycja 6 : 2,92% (1 889 głosów)
- KACZOROWSKI Daniel: pozycja 7 : 2,92% (1 889 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIAT OSTRÓDZKI:
- KASTRAU Grzegorz Adam: pozycja 1 : 1,99% (1 289 głosów)
- OSTAS Grażyna Elżbieta: pozycja 2 : 1,99% (1 289 głosów)
- SZYMAŃSKI Grzegorz Marek: pozycja 3 : 1,99% (1 289 głosów)
- STANISZEWSKI Witold: pozycja 4 : 1,99% (1 289 głosów)
- MAŁECKA Anna Katarzyna: pozycja 5 : 1,99% (1 289 głosów)
- MATUSZKA Marzena: pozycja 6 : 1,99% (1 289 głosów)
- KOŁODZIEJSKI Piotr Paweł: pozycja 7 : 1,99% (1 289 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIAT ODNOWA - WSPÓLNIE:
- SADOWSKI Dawid: pozycja 1 : 2,11% (1 366 głosów)
- SZCZUROWSKA Dorota: pozycja 2 : 2,11% (1 366 głosów)
- GŁOWACKI Bartosz: pozycja 3 : 2,11% (1 366 głosów)
- WERKOWSKA-WIKTORSKA Małgorzata: pozycja 4 : 2,11% (1 366 głosów)
- NADARZEWSKA Ludmiła Małgorzata: pozycja 5 : 2,11% (1 366 głosów)
- JEDYNAK Anatol: pozycja 6 : 2,11% (1 366 głosów)
- ANTOCHOWSKI Jan Józef: pozycja 7 : 2,11% (1 366 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Jakie są zadania rady powiatu?
Rada powiatu jest organem stanowiącym i kontrolnym samorządu terytorialnego. Radni są wybierani w wyborach samorządowych. Organem nadzorującym jest wojewoda. Rozpatruje on skargi na działania i kontroluje działalność rady powiatu.
Rada powiatu posiada swoje określone zadania. Są to m.in:
- uchwalanie budżetu powiatu,
- stanowienie aktów prawa miejscowego,
- wybór i odwołanie zarządu powiatu,
- ustalenie wynagrodzenia przewodniczącego zarządu powiatu,
- ustalanie kierunków działania zarządu powiatu,
- rozpatrywanie sprawozdań z działalności zarządu,
- rozpatrywanie raportu o stanie powiatu.
Może Cię zainteresować
Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?