Co podarować na „zajączka”, jak udekorować stół, czy istnieje alternatywa dla czekoladowych jajek w sreberkach i jak zbudować wysokiej klasy sprzęt do oglądania filmów i znikania? Wszystko wyjaśni się w ten weekend na kolejnym Kiermaszu Dizajnu.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Jak zwykle będzie artystycznie i inspirująco, ale pierwszy raz spotkamy się w nowym miejscu – w Muzeum Techniki i Komunikacji.


Wśród stoisk z rękodziełem i sztuką użytkową poszukiwacze wyjątkowych przedmiotów bez trudu odnajdą prawdziwe perełki: artystyczną biżuterię, autorskie kolekcje ubrań i dodatków, niepowtarzalną ceramikę, okolicznościowe kartki hand-made, dizajnerskie gadżety, kreatywne zabawki, ubrania vintage, malarstwo, rysunek, fotografię.
 
Nie zabraknie wielkanocnych ozdób, które zdecydowanie różnią się od tych oferowanych przez wielkie sieci sklepów. Kiermasz Dizajnu to kopalnia unikatowych projektów, której przyświeca idea uczciwego handlu pomagającego rozwijać lokalny rynek, troski o środowisko i budowania bezpośredniej relacji artysta-odbiorca.
 
Ale to nie wszystko. Dla najmłodszych przygotowany będzie specjalny kącik – Ogródek Umiejętności, w którym wykiełkowała już niejedna twórcza idea. Na zielonej trawie, wśród wielgaśnych, miękkich poduch Budda Bag, dzieci będą mogły oddawać się plastycznym zabawom, nieco popsocić lub najzwyczajniej w świecie poleniuchować.
 
Czekają na nich również twórcze warsztaty z cyklu „Sztuka Dzieci Szuka”. Prowadzone przez doświadczonych instruktorów (Maria Stafyniak, Paweł Kula, Karolina Machowicz), wprowadzą dzieci w świat animacji, ruchu i statyczności, zjawisk światłoczułych i eksperymentu.
 
Dotychczas Kiermasz Dizajnu odbywał się w przyjaznych wnętrzach Piwnicy Kany. Z uwagi na trwający festiwal Kontrapunkt spotkanie odbędzie się w Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdnia Sztuki (ul. Niemierzyńska 18A). Kiermasz będzie więc świetną okazją do obejrzenia pokaźnych zbiorów historycznych pojazdów. Potrwa od soboty do niedzieli.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!