(jak)
Koszalińska hala w tym sezonie jest niezdobyta dla przyjezdnych drużyn. W meczu 1/8 finału Pucharu Polski Korona Kielce nie miały wiele do powiedzenia na Śniadeckich. Po świetnej II połowie Energa AZS zameldowała się w ćwierćfinale rozgrywek.

Do przerwy kibice przeżyli huśtawkę nastrojów. Spotkanie rozpoczęło się od nieskutecznych akcji z obydwu stron, a przerwały to przyjezdne, za sprawą Edyty Charzyńskiej. To podrażniło Akademiczki, które w kolejnych 8. minutach rozbił przyjezdny zespół, rzucając mu 7 goli przy stracie jednego. Po przerwie dla trenera Pawła Tetelewskiego, dość nieoczekiwanie obraz gry uległ zmianie. Energa AZS wyraźnie została wybita z rytmu, za to wiatr w żagle złapały rywalki. Przez kolejnych 7. min Akademiczki nie poprawiły wyniku, za to cztery trafienia zaliczyła Korona (17. min - 7:6).

O czas musiała poprosić tym razem Anita Unijat. Jej uwagi przyniosły efekt o tyle, że zespół zaczął zdobywać bramki. Do 28. min nie potrafił jednak wypracować przewagi większej niż 2-3 gole. Dopiero przy stanie 13:12 Akademiczki zaliczyły serię 3:0, a dwa ostatnie trafienia przed przerwą Gabrieli Urbaniak zapewniły prowadzenie 16:12.

Po takim przebiegu pierwszej odsłony, można się było spodziewać zaciętej walki po zmianie stron. Tymczasem koszalińskich fanów szczypiorniaka czekała kolejna niespodzianka, tym razem miła. Po rozmowie w szatni, zespół EAK wrócił do gry mocno skoncentrowany i dosłownie rozbił Koronę w pył. Mecz był rozstrzygnięty już po 8. min i serii 6:0 (22:12 na tablicy).

Rywalki nie były w stanie skończyć swoich akcji, bo między słupkami prawdziwy mur zbudowała Aleksandra Sach, słusznie wybrana MVP meczu w Enerdze. Równie dobrze jej koleżanki spisywały się w ataku, zarówno szybkim, jak i pozycyjnym. Między 42. i 51. min koszalinianki zaliczyły serię 8:0 (na 31:15). Końcowa różnica 17 goli była najwyższą w całym spotkaniu.

Energa AZS Koszalin - Korona Handball Kielce 36:19 (16:12)

Energa AZS: Sach, Prudzienica - Han 3, Urbaniak 5, Mazurek 5, Budnicka 1, Kaczanowska, Michałów 2, Wołownyk 1, Smbatian 6, Striukowa 1, Rycharska 6, Nowicka 2, Borysławska, Tomczyk 4.

Korona: Orowicz, Hibner, Nazimek - Zimnicka 1, D. Więckowska 1, Gliwińska 4, M. Więckowska, Janczyk, Czekala, Charzyńska 3, Jach 1, Piwowarczyk 1, Homonicka 2, Parandii 1, Kędzior 5.