Monitoring w Choszcznie został sfinansowany w całości przez gminę Choszczno. Od poniedziałku kamery znalazły się w centrum miasta oraz w okolicach dworca. Z pewnością wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa w mieście. Jednak nic nie zastąpi pracy policjantów.

Monitoring w Choszcznie - w końcu!Jeszcze w ubiegłym roku Choszczno było jednym z nielicznych miast powiatowych województwa zachodniopomorskiego, w którym nie funkcjonował system monitoringu wizyjnego. O jego budowie mówiło się od dawna. Wzmiankę na ten temat zawierał między innymi program „Bezpieczny Powiat Choszczeński” podpisany w lutym 2007 roku przez ówczesnego Komendanta Powiatowego Policji w Choszcznie insp. Zenona Atrasa i przedstawicieli władz samorządowych. Brak środków finansowych spowodował, że realizacja tego projektu została przesunięta.

W poniedziałek w Komendzie Powiatowej Policji w Choszcznie oficjalnie oddano do użytku stanowisko kierowania monitoringiem. Symbolicznego uruchomienia dokonali Burmistrz Choszczna Robert Adamczyk i I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Jan Pytka w obecności podinsp. Ireneusza Winnickiego Komendanta Powiatowego Policji w Choszcznie.

Inwestycja w całości została sfinansowana przez gminę Choszczno. Na razie kamery strzegą okolic dworca i centrum miasta. Jednak jak zapewnia burmistrz w przyszłości sieć monitoringu będzie rozbudowywana. Usytuowanie kamer zarówno tych już funkcjonujących jak i tych planowanych zostało uzgodnione z policjantami. Pod ich nadzorem znajdą się najbardziej zagrożone rejony miasta. Co ważne wszystko przygotowano tak, aby przeniesienie stanowiska do nowego budynku komendy nie wiązało się z dużymi kosztami. Nowe kamery pozwalają na rejestrowanie obrazu w dużej rozdzielczości i identyfikowanie sprawców przestępstw i wykroczeń zarówno w dzień jak i w nocy. Można nimi sterować w trybie automatycznym lub ręcznym przy użyciu prostego w obsłudze manipulatora drążkowego.

Oczywiście monitoring nie jest cudownym panaceum i nie zastąpi pracy policjantów, ale bezsprzecznie znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa. Umożliwi między innymi sprawniejsze przeciwdziałanie aktom wandalizmu i zakłóceniom porządku publicznego a w przypadku popełnienia przestępstwa będzie stanowił cenne źródło materiału dowodowego.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!